Filmové zpracování

 

Oficiální premiéra filmu v ČR: 18. 12. 2015 jako ?????

Rozpočet filmu: ??? ??? ??? dolarů

Tržby v USA: ??? ??? ??? dolarů

Celosvětové tržby: ??? ??? ??? dolarů

Délka filmu: ??? minut 

Odkazy na film: zatím nejsou
                                  
 

  Po natočení dvou filmů na motivy thrillerových bestsellerů od Dana Browna, se rozvířila diskuze, kdy dojde na natočení dalšího dílu. Nejprve se hovořilo otevřeně o zfilmování "Ztraceného symbolu". Bohužel prý kvůli problémům se scenářem (?!), došlo k průtahům a film byl odložen na neurčito, přestože se již na internetu objevilo datum oficiální premiéry v roce 2015. 

  Aktuálně se jeví situace tak, že přednost dostane nové "Inferno" a tak se můžeme těšit znovu na Toma Hankse, který vyrazí do Florencie nejen obdivovat místní památky, ale zároveň nám vyprávět další zhmotněný příběh symbolisty a profesora z Harvardské univerzity. 

 

Citace ze stránek www.csfd.cz:

"Hanks navštíví Danteho a Brownovo „Peklo“

18.7.2013

Plány zfilmovat „Ztracený symbol" se postupně rozplynuly v nenávratnu. Nikdo kromě hlavounů ve studiu Sony neví, proč vlastně došlo k stagnování produkce. Možná plný diář Toma Hankse a Rona Howarda? Nyní se situace změnila. Na jaře vyšlo Brownovo „Inferno" a filmový Robert Langdon je opět ve hře. Co nás v případném filmu čeká? Honička v ulicích Florence, Langdonova amnézie, vraždící žoldáci, šílenec snažící se vypustit na svět smrtící nákazu a klíč k řešení všeho ukrytý v rukopisu Danteho „Božské komedie", konkrétně v části Peklo. O scénář se postará starý pachatel David Koepp (napsal i adaptaci Andělů a démonů), Howard bude režírovat, Hanks si zopakuje roli louskače šifer a studio Sony si představuje premiéru thrilleru Inferno 18. prosince 2015."

 

Články věnující se přípravě snímku:

https://www.csfd.cz/novinky/strana-9/

https://www.telegraph.co.uk/culture/books/booknews/10185331/Dan-Browns-Inferno-Tom-Hanks-to-return-in-2015-film.html